Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.


Katarzyna Rostecka
Nazywam się Katarzyna Rostecka. Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, specjalistką ds. Psychosomatyki, trenerką rozwoju osobistego w metodzie Komunikacji opartej na Empatii, instruktorką Hatha jogi i refleksolożką.

W mojej pracy wykorzystuję ruch i oddech jako narzędzia służące integrowaniu ciała i psychiki. Pracuję według autorskiej metody opierając się przede wszystkim na technikach jogi, ćwiczeniach oddechowych i relaksacyjnych, medytacji, wizualizacji, automasażu i pracy z ruchem intuicyjnym. Prowadząc indywidualne spotkania korzystam także m.in z metod Bioenergetyki, TRE, Kinezjologii, Focusingu oraz Mindfulness.

Od lat fascynuje mnie i zgłębiam tajniki medycyny chińskiej, psychobiologii i mechaniki kwantowej. Dzięki tej wiedzy uczę się i wciąż odkrywam nowe sposoby, jak zarządzać energią swoją i wspierać osoby z którymi pracuję .

Współpracuję z pięcioma ośrodkami psychoterapii, gdzie prowadzę spotkania indywidualne pracy z ciałem oraz sesje grupowe dla psychoterapeutów. W Centrum Praw Kobiet prowadzę cotygodniowe zajęcia jogi terapeutycznej - Joga w Empatii. Prowadzę również zajęcia jogi online.

Pracuję z osobami, które :
• odczuwają przewlekłe stany napięcia w ciele lub stany dysocjacyjne
• mają problemy z koncentracją, snem i regulacją emocji
• doświadczają wewnętrznych konfliktów i niepokoju
• doświadczyły traumy
• cierpią na zaburzenia psychosomatyczne, zmagają się z brakiem energii i odporności, przewlekłym bólem, nadciśnieniem, szumami usznymi
• odczuwają dolegliwości układu ruchu (bóle, wady postawy, stany po urazach).

Odbyte szkolenia/kwalifikacje:
• Uniwersytet SWPS - Psychosomatyka i Somatopsychologia
• Szkoła Trenerów Komunikacji opartej na Empatii -
Trener rozwoju osobistego
• Hatha joga- kurs instruktorski jogi akademickiej
• Międzynarodowa Akademia Refleksologii- dyplom zawodowy refleksologa w systemie medycyny chińskiej
• 20 letnia praktyka jogi

Wierzę, że to, jaki kontakt mamy ze swoim ciałem, przekłada się nie tylko na to, jak się czujemy, ale również na to, na ile możemy wyrazić siebie i to, co w nas najpiękniejsze.

Od zawsze ciało było dla mnie związane z ruchem, uprawiałam różne sporty i kochałam być w ruchu. Od ponad 20 lat uprawiam jogę, ale dopiero głęboka świadomość ciała sprawiła, że ruch stał się czymś więcej niż zmianą fizjologiczną. Wtedy zaczął się zmieniać umysł, emocje odsłaniały swoje prawdziwe oblicze, dolegliwości zaczęły ustępować. Teraz, ja jestem swoim ciałem, bo to ono mi daje największe wsparcie, ochronę, ostrzega przed zagrożeniem i pokazuje umysłowi wciąż nowe rozwiązania. Od tego czasu już nie boję się i nie martwię tak jak dawniej. Poznałam siłę największego żywiołu, który rządzi i zniewala ludzi – siłę myśli. Kocham filozofię wschodu za to, że dała nam medytację i wiele różnych technik i nauk, ale bez odnalezienia siebie, sięgnięcia do swoich „trzewi” i poczucia swojego rdzenia zawsze będziemy pod kontrolą „wielkiego brata”. Zapraszam przede wszystkim do poczucia i odnalezienia siebie.

W moim życiu stawiam na ruch dla przyjemności, na pełny uwalniający oddech i odczuwanie lekkości. Doświadczyłam tego, że uwalnianie napięć z ciała prowadzi do lepszego, pełniejszego życia a także do poprawy zdrowia. Jestem zwolenniczką małych kroków dopasowanych do Twoich potrzeb, na słuchaniu ciała i nie przekraczaniu jego granic.
Loading...