Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.


Beata Paprocka
Psycholożka, terapeutka Brainspotting, psychoterapeutka ISTDP w trakcie szkolenia

Nazywam się Beata Paprocka. Jestem psycholożką, terapeutką Brainspotting oraz psychoterapeutką ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna) w trakcie szkolenia. W swojej pracy wspieram osoby będące w kryzysie emocjonalnym, doświadczające lęku, braku satysfakcji z budowanych relacji, po przeżyciu traum, rozstaniu czy będące w żałobie. Pracuję również z ludźmi z niską samooceną, brakiem motywacji do działań oraz przeżywającymi niezadowolenie z życia.

Zajmuję się głównie psychoterapią w nurcie ISTDP (której skuteczność poparta jest licznymi badaniami naukowymi) oraz terapią Brainspotting. Jak działa Brainspotting? Dzięki wykorzystaniu naturalnych zdolności mózgu do samoskanowania, samoreorganizacji i samoleczenia, w procesie zostaje przywrócony stan psycho-fizjologicznej równowagi. Terapia bardzo dobrze sprawdza się w przypadku spotkań on-line. Brainspotting jest terapią, która wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, świadomość somatyczną, skupioną uważność i dostrojenie terapeuty, aby przetworzyć i uwolnić pamięć traumy oraz związane z nią symptomy.

W prowadzonej przeze mnie psychoterapii zajmuję się przede wszystkim dotarciem do przyczyny cierpienia, ponieważ dzięki temu osiągnięte zmiany i efekty mogą być trwałe.
Najważniejszym w moich oddziaływaniach terapeutycznych jest indywidualne podejście do człowieka, budowanie relacji oraz wykorzystywanie aktualnej wiedzy psychologicznej, psychoterapeutycznej i neuroterapeutycznej.

Ukończyłam między innymi takie szkolenia, jak:
- Brainspotting oraz Brainspotiing w pracy z dziećmi i młodzieżą
- Szkolenie z terapii koherencji (Michał Jasińki)
- Brainspotiing w pracy z traumą (SoulSpotting – Lisa Larson – Pacific Trauma Center)
- Obecność terapeutyczna podczas ostrego stresu” – Monika Baumann (Niemcy)
- TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach),
- Biofeedbak - III stopnie
- Trener technik relaksacyjnych.

Wykształcenie:
Szkoła Psychoterapii ISTDP
Psychologia SWPS (studia magisterskie)
Stosowana Analiza Zachowania SWPS
Terapia osób z autyzmem i Zespołem Aspergera
Socjoterapia

Posiadam doświadczenie pracy w ośrodkach psychoterapeutycznych, w których również prowadzę zdalne spotkania, prywatnej praktyce terapeutycznej, w specjalistycznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz jako wykładowca.

Umów się na spotkanie ze mną, jeśli:
o odczuwasz brak motywacji,
o masz problem z regulacją emocji,
o masz niską samoocenę,
o niepokoi Cię Twój stan psychiczny
o masz trudności w byciu asertywnym,
o masz trudności w relacjach interpersonalnych.

Ogromnie ważne jest dla mnie przestrzeganie zasad zawartych w kodeksie etycznym psychologa i psychoterapeuty. Dbam o poszanowanie godności i wolność wyboru Pacjenta. Zachowuję tajemnicę zawodową. Chronię prywatność osób korzystających z pomocy oraz dbam o ich komfort psychiczny. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Loading...