Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.


Dorota Dot Okulicz
Nazywam się Dorota Dot Okulicz. Jestem psycholożką i psychoterapeutką w nurcie poznawczo-behawioralnym, z Dialogiem Motywującym i elementami terapii Trzeciej Fali.

W pracy z drugim człowiekiem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji. Zainteresowanie tym, z czym aktualnie się zmaga i, co to dla niego_niej znaczy. Zrozumienie wartości, które go_ją prowadzą oraz wspólne sformułowanie celów, jakie stawiamy we wspólnej pracy.
Pracuję z osobami zmagającymi się z: depresją i innymi zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, napadami paniki, traumą, trudnościami w relacjach, niską samooceną, samotnością, poczuciem wypalenia zawodowego. Wspieram także osoby: znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczające nadmiernego stresu na polu prywatnym i/lub zawodowym, w kryzysie emocjonalnym.
Mam osobiste doświadczenie wychodzenia z kryzysu psychicznego. Wierzę, że dzięki temu lepiej rozumiem, że to może być trudna, ale też bardzo ważna droga, zbliżająca nas do siebie samych, naszych potrzeb i wartości.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Interesuję się terapią ACT (Trzecia Fala) - przyciągnął mnie do niej kawałek związany z praktykami mindfulness. Lubię czytać i słuchać o neuropsychologii - fascynuje mnie neuroplastyczność mózgu. To, jak dieta i nasz styl życia wpływają na kondycję psychiczną i nasz cały organizm. Uwielbiam rozkminki na pograniczu neurobiologii i filozofii - związane z tym, jak powstaje świadomość w umyśle każdego_ej z nas, czy każdy człowiek postrzega rzeczywistość w sposób wyjątkowy. Przedmiotem moich szczególnych zainteresowań są m.in. najnowsze wyniki badań dotyczące potencjału psychoterapeutycznego substancji psychodelicznych. Na bieżąco śledzę nowe doniesienia z tej dziedziny. Konfrontuję je jednocześnie z ryzykiem, jakie niesie rekreacyjne zażywanie tego rodzaju substancji, odbywające się często w nieodpowiednich do tego warunkach.

Łączę medytację i journaling - zarówno w codziennej pracy nad sobą, jak i w pracy warsztatowej z klientami. Połączenie tych dwóch evidence-based metod jest wg mnie świetnym sposobem na: kontaktowanie się ze swoimi emocjami, myślami, przeżywanie ich i naukę akceptacji tego, co przychodzi oraz, że wszystko kiedyś minie.

Prowadzę autorski podcast “FLOW your mind!” - o pasjach na metapoziomie i psychologii. Dzielę się w nim przemyśleniami dotyczącymi dobrego życia, w bliskim kontakcie ze sobą, pozwalającego realizować swoje plany i marzenia. Rozmawiam z moimi gośćmi o tym, jak pasje zmieniają ich życie. Ile dla nich znaczą.

Współpracuję z Fundacją Można Zwariować, której celem jest prowadzenie otwartego dialogu na temat zdrowia psychicznego i życia z zaburzeniami psychicznymi. Odpowiadam w niej za tworzenie koncepcji, organizację i prowadzenie wydarzeń edukacyjnych. Na wydarzeniach występują m.in. eksperci: Marta Niedźwiecka, dr Andrzej Silczuk, dr Joanna Podgórska. Wydarzenia odbywają się w barStudio w PKiN i do tej pory przyciągnęły w sumie kilkaset osób.

Przez ponad 10 lat pracowałam w marketingu i reklamie. Zajmowałam się copywritingiem, prowadziłam kampanie reklamowe, tworzyłam komunikację w social media i strategie, zarządzałam zespołami. Prowadziłam własną jednoosobową agencję marketingową. Uwielbiam nowe wyzwania, budowanie projektów od zera do momentu pełnego rozkwitu.

Prywatnie: artystyczna dusza twardo stąpająca po ziemi, soul always in motion. Śpiewam w zespole. Medytuję, piszę, ćwiczę jogę. Uwielbiam teatr (od strony widza i twórcy), jazdę samochodem, bycie w ruchu i kontakcie z ludźmi, dzianie się.

Szkoły:
- Psychoterapia poznawczo-behawioralna TPB - Akademia Motywacji i Edukacji w Warszawie (w trakcie)
- Psychologia - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (tytuł mgr)

Wybrane warsztaty i szkolenia:
- Kurs stacjonarny „Profilaktyka zachowań samobójczych w praktyce pracowników ochrony zdrowia” - Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Ministerstwo Zdrowia
- Warsztaty "Integracja doświadczeń psychodelicznych - teoria i praktyka" - patronat: Polskie Towarzystwo Psychodeliczne i Polska Sieć Polityki Narkotykowej
- Szkolenie z interwencji kryzysowej wg ACT - ACBS Polska
- Kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) prowadzenie: Katarzyna Kędzierska
- Warsztaty "Techniki dramowo-teatralne w pracy z grupą" - Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
- Warsztaty Umiejętności Trenerskich - Centrum Karier przy UKSW w Warszawie, zakończone prowadzeniem autorskich warsztatów z umiejętności miękkich
Loading...